Najväčšie Zoo sveta

Zoo Toronto je najväčšou zoologickou záhradou v Kanade.Nachádza sa v Toronte a má rozlohu 287 ha. Zoologická záhrada je v súčasnosti domovom viac ako 16 000 zvierat predstavujúcich vyše 491 druhov. Zvieratá sú rozdelené do siedmich geografických oblastí: Indo-Malaya, Afrika, Amerika, Tundra Trek, Australasia, Eurázia a Kanadská doména.Zoo Toronto.jpg
 
Zoo Bronxbola otvorená v roku 1899 v New Yorku a je najväčšou metropolitnou zoologickou záhradou v Spojených štátoch. Tvorí ju 265 akrov parkových plôch a prírodných biotopov. V zoo je viac ako 4 000 zvierat zo 650 druhov, z ktorých mnohé sú ohrozené. Niektoré z exponátov v Zoo Bronx, ako napríklad Svet vtákov a Plazy, sú usporiadané podľa taxonómie, zatiaľ čo iné, ako sú africké nížiny a divá Ázia, sú usporiadané geograficky.
 
Pekinská zoologická záhrada, založená v roku 1906 počas dynastie Čching, má jednu z najväčších zbierok zvierat v Číne. Zoologická záhrada je domovom 14 500 zvierat predstavujúcich viac ako 450 druhov suchozemských zvierat a viac ako 500 druhov morských živočíchov. ZOO zaberá rozlohu 219 hektárov. Pekingská zoologická záhrada je pravdepodobne najlepšie známa svojou zbierkou vzácnych zvierat endemických v Číne vrátane obrovských pánd, ktoré sú najobľúbenejšou atrakciou parku.
 
Berlínska zoologická záhrada. Zoologischer Garten Berlin bola otvorená v roku 1844 a je najstaršou a najznámejšou zoologickou záhradou v Nemecku. Rozkladá sa na 84 hektároch. V zoo s viac ako 1 500 rôznymi druhmi a okolo 17 000 zvieratami predstavuje najväčšiu zbierku druhov na svete.Zoo Berlín.jpg
 
Zoo Henry Doorly v Omahaje domovom asi 17 000 zvierat z 962 druhov. Zahŕňa viac ako 130 hektárov pôdy. Hoci existujú väčšie zoologické záhrady z hľadiska výmery alebo počtu druhov, žiadna z nich nie je taká zaujímavá ako Zoo Henry Doorly. Vyznačuje sa tiež najväčším mačacím komplexom v Severnej Amerike, najväčším krytým močiarom na svete, najväčšou krytou púšťou na svete a najväčšou presklenou geodetickou kupolou na svete.